04052020Paz
Last updateCum, 04 Ara 2015 4pm
lider

Kamil koç tan yenilikci uygulamalar

Kullanıcı Değerlemesi:  / 0
Kötüİyi 

 

 

 

1926 yılında kurulan Kamil Koç Otobüsleri A.Ş., Türkiye’nin ilk otobüs şirketi olarak faaliyet göstermeye devam ediyor. Kurucusu Kamil Koç’un ilkeleri ışığında 100.yılına adım adım yaklaşan firma adına açıklamalarda bulunan Kurumsal İletişim Sorumlusu Pınar ataç Coşkun, 100 yılın sonunda 3 kıtaya yayılmış ve yurtdışında da bu hizmeti en iyi şekilde yapan bir markaya dönüştürmeyi planladıklarını söylüyor.

87 yıldır bir gün bile kontak kapatmayan Kâmil Koç, bugün 4 bini aşkın çalışanı ve 570 araçlık modern filosuyla, 30 il, 111 ilçe ve 445 satış noktasında hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Yılda yaklaşık 250 bin seferle, 12,5 milyonun üzerinde yolcu taşıdıklarını belirten Coşkun, ”Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında yer almakta ve karayolu yolcu taşıma sektöründe listeye giren tek firma olma özelliği taşımaktadır” diyor.

Online yolculuk

Otobüslerimizde yolcularımızın konforla ve zevkle seyahat etmeleri için birçok özellik bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, otobüslerimizde bulunan Lig Tv hizmeti. Futbol tutkunları Süper Lig takımlarının maçlarını Kâmil Koç Otobüsleri’ndeki kişiye özel ekranlardan ücretsiz olarak izleyebilmektedir. Bunun yanı sıra, otobüslerimizde bulunan dokunmatik ekranlar sayesinde yolculuk etmek artık daha keyifli bir hale gelmiş durumda. Birbirinden çeşitli film, oyun, dijital TV ve daha birçok multimedya özelliğe sahip ekran içerikleri, her yaş gurubuna hitap edecek şekilde hazırlanmaktadır. Kâmil Koç Otobüsleri’nde yolcularımızın dünyayla iletişimlerinin kopmamasına dikkat ediyoruz. Tüm mobil cihazlar ve kablosuz internet erişimi sağlayabilen cihazlar ile araç içerisinde bulunan kablosuz (wi-fi) internet bağlantısına erişim sağlanabilmekte ve cep telefonu kullanılabilmektedir.

 “Yolcum Nerede” Uygulaması”

Bu hizmet sayesinde seyahat eden yolcularımızın yakınları kamilkoc.com.tr’den anlık olarak sevdiklerinin seyahat ettikleri otobüsü takip edebiliyor ve saniye saniye nerede olduğunu biliyor. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmayı hedefleyen Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş., internet sitesindeki canlı destek uygulaması ile yolcularına 7/24 online hizmet vermektedir. Bu uygulama sayesinde, gerek bilet satın alma işlemleri esnasında karşılaşılabilen sorunlara gerekse Kamil Koç hakkında ki soru ve görüşlere anında çözüm bulunuyor. Yolculara sunulan yepyeni hizmetlerden biri de yolmarket.com isimli internet sitesi. 2012 yılında faaliyete başlayan yolmarket.com bir Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. markası olarak, en iyi olanı, en iyi fiyatlarla sunmayı amaçlıyor. yolmarket.com’da, kitaptan kozmetiğe, yolculuk ürünlerinden spor ürünlerine, elektronik ev aletlerinden gurme ürünlerine kadar yüzlerce ürün bulunuyor.

1987’de İlk sigara yasağı uygulaması

Karayolu yolcu taşımacılığı sektöründe son yıllarda son derece önemli gelişmeler olduğunu dile getiren Coşkun, “Ortaya koyulan her yeni uygulama gerek yolcu güvenliği gerekse yolcu konforu noktasında önemli açılımları beraberinde getirdi. Bu noktada Kâmil Koç’un yeni uygulamaların ve hizmetlerin devreye alınmasında öncü olduğunu söyleyebiliriz.  Örneğin ilk host-hostes uygulaması 1965 yılında Kâmil Koç’la başlamıştır. Aynı şekilde; ikram uygulaması (1965) ve otobüslerde sigara yasağını uygulayan (1987) yine Kâmil Koç ile başlayan uygulamalardır. Geçmişten günümüze birçok ilke imza attık ve her yeni uygulamamız ile sektörümüzde standartları belirleyen firma olduk.  Bugün otobüslerimizde açık büfe ikram ürünlerinden, ücretsiz internet erişimine, kişiye özel ekranlardan, canlı maç yayınına varıncaya kadar birçok hizmet yolcularımızın hizmetinde.”

Rekabeti güçlendiren hizmetler

Sektörümüzde çok yoğun ve sert bir rekabet ortamının yaşandığı söylenebilir. Bu ortamda rekabette öne çıkabilmenin temel şartı belli bir standardı yakalayabiliyor olmak. Her alanda hizmet kalitenizi belli bir seviyede tutmak ve sizi tercih eden herkese aynı hizmeti sunabilmek rekabet ortamında markayı güçlü kılacaktır. Bu anlamda kritik nokta yolcu memnuniyetidir.  Hizmet sektöründe yer alan her marka için rekabette öne çıkabilmenin temel unsuru yolcu memnuniyetini üst seviyelerde tutabilmekten geçmektedir. Bu anlamda Kâmil Koç olarak son derece önemli avantajlara sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Kâmil Koç içinde bulunduğu sektörde standartları belirleyen firma olmanın verdiği güçle, hizmet standartlarını belli bir noktaya çıkarmış ve bu noktada tutabilmiş, sektörümüzden ender markalardan biri.

 

 

 

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses