04052020Paz
Last updateCum, 04 Ara 2015 4pm
lider

Sağlık

Geleceğin eczanesi Türkiye'den seçildi

Kullanıcı Değerlemesi:  / 0
Kötüİyi 

Lizbon'da 16 ülkeden 300'ün üzerinde eczanenin katıldığı "Uluslararası En İyi Eczane" yarışmasında Ankara'dan bir eczane "Hizmet Alanları ve Servis" kategorisinde birinci oldu

 

ANKARA - Lizbon'da düzenlenen 16 ülkeden 300'ün üzerinde eczanenin katıldığı “Uluslararası En İyi Eczane” yarışmasında, Türkiye 'yi temsil eden Ankara'dan bir eczane, “Hizmet Alanları ve Servis” kategorisinde birincilik ödülüne değer görüldü. 

Ödül alan eczanenin sahibi Elif Sabah, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1995 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandığını, bir yılın sonunda tıp derslerinden geçmesine rağmen tekrar sınava girdiğini ve 1996 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne geçtiğini anlattı. 

Eczanesini Antalya'dan Ankara'ya taşıdıktan sonra 2005 yılından itibaren mesleki olarak kendini geliştirecek tüm eğitimleri, başta klinik eczacılık olmak üzere titizlikle takip ettiğini dile getiren Sabah, devamlı farklılaşmaya, hastaya farklı hizmetler sunmaya çalıştığını söyledi. 

16 ülkeden 300'ün üzerinde eczanenin katıldığı “International Award, Best Pharmacy Practice” yarışması, Lizbon'da eczacılar, akademisyenler ile Avrupa Komisyonu üyelerinin bir araya geldiği kongre kapsamında gerçekleştirildi. 

International Award, Best Pharmacy Practice yarışmasında, Tanzim-Teşhir, CRM ve Tüketici Hizmet Alanları olmak üzere üç kategoride düzenlendi. 

Dünyanın dört bir yanından katılan 25 proje arasından 9'unun finale kaldığı yarışmada, Ankara'dan Sabah Eczanesi, Eczane Hizmetleri ve Servisleri alanında birincilik ödülüne layık görüldü

 

 

 

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses